Betonarme Proje Hizmetlerimiz
 
 • Betonarme Proje

 • Temel Projesi

 • Kentsel Dönüşüm Hizmetleri

 • Belediye Yapı Ruhsat İşlemleri

 • Spor Tesisleri

 • Endüstri Yapıları

 • Çok Katlı Betonarme Yapılar

 • Teknik Rapor

 • Betonarme Güçlendirme

 • İstinat Duvarı Projesi

 • Sosyal Tesisler

 • Kazık Projesi

 • Rezidans Projeleri

Betonarme Proje anlatmadan önce betonarme nedir?

Neden betonarme tercih edilir?

sorularına yanıt vereceğiz. Betonarme tanımı olarak, beton ve çeliğin birlikte kullanılmasıyla güçlendirilen ve üretilen yapının genel adıdır. Betonarme Projeli yapı ile yapının alabileceği yükleri de hesaba katarak en rijit, ekonomik ve dayanıklı olmasına göre donatılarının hesaplanması şeklinde açıklanır.

Betonarme Proje nedir? 

Betonarme Proje yapılırken betonarmede kullanılan elemanların kolon, kiriş, döşeme gibi farklı momentlere ve yüklemelere maruz kalır. Yüklemeler genelde basınç ve çekme şeklinde çalışırlar. Fakat sisteme dahil etmemiz gereken bazı kuvvetlerde vardır. Bunlar ise kesme ve burulma etkisindeki kuvvetlerdir. Betonarmelerin davranış şekilleri yapılan deneyler sonuncun da belirlenir. Betonarme Proje deneylerle belirlenen beton gevrek ve sünek şeklinde güçlendirme donatılarıyla birlikte kompozit şelinde bir malzeme oluşur. Güçlendirme sayesinde küçük kesitlerle daha uzun açıklıkların geçmesini sağlamıştır.

Betonarme Elemanlarına Öngerme ve Ardgermeli

Betonarme Proje, betonarme elemanlarına öngerme ve ardgermeli şeklinde de yapılabilir. Bunun amacı birlikte hareket ederek gerilmelere daha dayanıklı olmasıdır. Bu şekilde yapılan yapılarda betonarme daha çok yük ve gerilme karşılar. Betonarme proje yapılması gereken teknik şartnalerde belirtildiği doğrultusunda betonarme eleman boyutları hesapları yapılır. Yapılan hesaplar çizimlerle pafta haline getirilerek ayrıntılı projesi hazırlanır ve yerinde uyguması yapılır.

Betonarme Yapılarının Bazı Faydaları:

-Yangın esnasında betonarme koruyucu kalkan görevi üstlenirler.

-Betonarme yapılar ucuz ve ekonomiktir.

-Hemde uzun yıllar kullanım sunmaktadır.

-Betonarme yapılar uygulanırken hızlı ve kolay şekilde yapılmaktadır.

-Betonarme yapıları dayanıklıdır.

-Küçük böçekler vb. karşıdır.

-Betonarme birleşenleri sayesinde elektriği iletmez.

-Betonarme yapılar depremde performansları yüksektir.

-Betonarme projelerin yapımı kolaydır hemen hazırlanır.

Betonarme Yapılarının Bazı Sakıncaları:

-Ağır yapılardır.

-Geri dönüşümü zordur.

-Ses yalıtımı yapılmazsa ses geçişi olur.

Statik Proje çizmek için gerekli belgeler

Firmamızın en çok yaptığı hizmetlerdendir. Betonarme yapıların betonarme statik uygulama projesi, betonarme proje, tadilat projesi, mevcut yapı performans ve güçlendirme projesi, belediyelerde ruhsat almaya yardımcı ve takip hizmetleri sunmaktayız. Statik Proje Mühendislik 5 yıldır Türkiye'nin hemen her bölgesin de betonarme projeleri yapmakta ve komanditer ortaklık şeklinde faaliyetini sürdürmektedir.

Betonarme Proje nasıl yapılır? 

Betonarme proje konusunda Sta4Cad, İdeCad, Sap 2000, Etabs ve Safe programları ile analiz etmekteyiz. Müteahhitlere, Yapı Sahiblerine, Mühendislik Ofislerine, Kamu Kurumlarına, Mimari Ofislerine betonarme tasarımı, projesini ve hesaplarını yaparak hizmet sunmaktayız. Statik Proje Mühendislik, Firmamızın birçok şirketle birlikte konsorsiyum şeklinde çalışarak projeler gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Statik Proje Mühendislik, Firmamızın öncelikli olarak güvenli, ekonomik ve rijit olmasını yanında tasarım ve danışmanlık hizmetide sunmaktayız.

Betonarme Proje Örnek

 

                 

Bina betonarme analiz raporu denilince aklınıza ilk olarak bu işlemin nasıl yapılacağını düşündüğünüzü ve gözünüzün korktuğunu biliyoruz. Lakin güvenle oturup oturmayacağınızın tespiti açısından Bina Betonarme Sağlamlık Raporu önemli olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. İster bina olsun ister İşyeriniz, Eviniz, Apartmanınız, Kooperatifiniz, Siteniz, Poliklinik, Hastaneler, Sağlık Ocakları, Tüm Eğitim Yapıları, Okullar, Yurt, Üniversiteler, Sağlık Yapıları, Kurslar, Bakımevleri, Her Çeşit Üretim Tesisleri, Fabrikalar, Tüm Kamu Binaları, Spor Salonları, olsun Deprem Testi yaptırıp Bina Sağlamlık Raporu almak için Bakanlık Yetkili Kuruluşu Firmamıza başvurarak bütün engameli süreçleri sizler adına yüksek mühendislerimizce hallederiz. Böylece betonarme raporunuzu alarak kafanızda hangi amaçla kullanmak isterseniz o şekilde elinizde resmi mercilerde de kullanmak üzere kesin net bilgiler içeren bir raporunuz olacaktır. Hemen bizleri arayarak bu rapora ulaşabilirsiniz.