Betonarme Proje Hizmetlerimiz

 • Betonarme Proje
 • Temel Projesi
 • Kentsel Dönüşüm Hizmetleri
 • Belediye Yapı Ruhsat İşlemleri
 • Spor Tesisleri
 • Endüstri Yapıları
 • Çok Katlı Betonarme Yapılar
 • Teknik Rapor
 • Betonarme Güçlendirme
 • İstinat Duvarı Projesi
 • Sosyal Tesisler
 • Kazık Projesi
 • Rezidans Projeleri
 

 

Betonarme Proje anlatmadan önce betonarme nedir? neden betonarme tercih edilir? sorularına yanıt vereceğiz. Betonarme tanımı olarak, beton ve çeliğin birlikte kullanılmasıyla güçlendirilen ve üretilen yapının genel adıdır. Betonarme Projeli yapı ile yapının alabileceği yükleri de hesaba katarak en rijit, ekonomik ve dayanıklı olmasına göre donatılarının hesaplanması şeklinde açıklanır. Betonarme Proje yapılırken Betonarmede kullanılan elemanların kolon, kiriş, döşeme gibi farklı momentlere ve yüklemelere maruz kalır. Yüklemeler genelde basınç ve çekme şeklindedir çalışırlar. Fakat sisteme dahil etmemiz gereken bazı kuvvetlerde vardır. Bunlar ise kesme ve burulma etkisindeki kuvvetlerdir. Betonarmelerin davranış şekilleri yapılan deneyler sonuncunda belirlenir. Betonarme Proje deneylerle belirlenen beton gevrek ve sünek şeklinde güçlendirme donatılarıyla birlikte kompozit şelinde bir malzeme oluşur. Güçlendirme sayesinde küçük kesitlerle daha uzun açıklıkların geçmesini sağlamıştır. Betonarme Proje, betonarme elemanlarına öngerme ve ardgermeli şeklinde de yapılabilir. Bunun amacı birlikte hareket ederek gerilmelere daha adayanıklı olmasıdır. Bu şekilde yapılan yapılarda betonarme daha çok yük ve gerilme karşılar. Betonarme proje yapılması gereken teknik şartnalerde belirtildiği doğrultusunda Betonarme boyut hesapları yapılır. Yapılan hesaplar çizimlerle pahta haline getirilerek ayrıntılı projesi hazırlanır ve yerinde uyguması yapılır.

Betonarme Yapılarının Bazı Faydaları:

-Yangın esnasında betonarme koruyucu kalkan görevi üstlenirler.

-Betonarme yapılar ucuz ve ekonomiktir. Hemde uzun yıllar kullanım sunmaktadır.

-Betonarme yapılar uygulanırken hızlı ve kolay şekilde yapılmaktadır.

-Betonarme yapıları dayanıklıdır.

-Küçük böçekler vb. karşıdır.

-Betonarme birleşenleri sayesinde elektriği iletmez.

-Betonarme yapılar depremde performansları yüksektir.

-Betonarme projelerin yapımı kolaydır hemen hazırlanır.

Betonarme Yapılarının Bazı Sakıncaları:

-Ağır yapılardır.

-Geri dönüşümü zordur.

-Ses yalıtımı yapılmazsa ses geçişi olur.

Statik Proje Mühendislik Firmamızın en çok yaptığı hizmetlerdendir. Betonarme yapıların betonarme statik uygulama projesi, betonarme proje, tadilat projesi, mevcut yapı performans ve güçlendirme projesi, belediyelerde ruhsat almaya yardımcı ve takip hizmetleri sunmaktayız.

Statik Proje Mühendislik 5 yıldır Türkiye'nin hemen her bölgesin de betonarme projeleri yapmakta ve komanditer ortaklık şeklinde faaliyetini sürdürmektedir. Betonarme proje konusunda Sta4Cad, İdeCad, Sap 2000, Etabs ve Safe programları ile analiz etmekteyiz.

Müteahhitlere, Yapı Sahiblerine, Mühendislik Ofislerine, Kamu Kurumlarına, Mimari Ofislerine betonarme tasarımı, projesini ve hesaplarını yaparak hizmet sunmaktayız.

Statik Proje Mühendislik, Firmamızın birçok şirketle birlikte konsorsiyum şeklinde çalışarak projeler gerçekleştirmiş bulunmaktadır.

Statik Proje Mühendislik, Firmamızın öncelikli olarak güvenli, ekonomik ve rijit olmasını yanında tasarım ve danışmanlık hizmetide sunmaktayız.